آیا می توانم از VPN رایگان استفاده کنم؟

آیا می توانم از VPN رایگان استفاده کنم؟

آیا می توانم از VPN رایگان استفاده کنم؟
VPN رایگان

میلیون ها خانواده در سراسر جهان، هزینه های زیادی را صرف زندگی می کنند و این هزینه ها، همیشه مواردی مانند VPN را در بر نمی گیرد. این امر، به ویژه در مورد افرادی که به فکر جستجوی اینترنتی با یک اتصال امن و حفظ حریم خصوصی هستند، صادق است. با ارائه خدمات VPN  رایگان به طور گسترده، این مسئله که بسیاری از افراد در پرداخت هزینه وی پی ان مردد هستند، تا حدودی قابل درک است. با این حال، وقتی صحبت از به خطر افتادن امنیت شما به میان می آید، فکر خوبی است که برای خرید وی پی ان هزینه کنید.

حقیقت ناخوشایند در مورد خدمات  VPN رایگان

بهترین چیزها در زندگی رایگان نیستند و مشمول پرداخت هزینه می باشند، این حقیقت، همچنین ارائه دهندگان خدمات VPN معتبر و قابل اعتماد، را نیز در بر می گیرد. کارایی وی پی ان، به عنوان یک ابزار امنیتی اینترنت، از اهمیت حیاتی برخوردار است. وقتی شرکتی سرویس وی پی ان رایگان را به شما ارائه می دهد، اغلب داده ها و اطلاعات شما را مستقیماً در معرض خطر قرار می دهد.

حقیقت تأسف آور این است که اکثر وی پی ان های رایگان قادر نیستند، به سادگی از پس استانداردهای صنعت بر آیند و به طور کلی جهت حفاظت از حریم خصوصی اینترنت شما، توصیه نمی شوند.

  • ارائه حریم خصوصی و امنیت پایین تر

دلیل اصلی استفاده مردم از VPN، اغلب نگرانی درباره حریم خصوصی است. خدمات  VPN رایگان با بکارگیری اقدامات حفاظتی و رمزگذاری زیر مجموعه، در هزینه های خود پس انداز می کند.

حتی خبر بدتر اینکه، برخی از ارائه دهندگان خدمات رایگان وی پی ان، با جمع آوری و فروش اطلاعات کاربران خود سود کسب می کنند.

آیا می توانم از وی پی ان رایگان استفاده کنم؟
وی پی ان رایگان
  • کاهش سرعت

VPN رایگان دارای سرعت و پهنای باند، جهت کاهش بار سرورهای خود است. اگر شما قصد پخش و تماشای فیلم های HD، دانلود فایل های با حجم زیاد یا انجام بازی های آنلاین را دارید، ممکن است وی پی ان رایگان گزینه مناسبی برای شما نباشد.

  • تبلیغات آزار دهنده

یکی از دلایل خوبی که باعث محبوبیت نرم افزار Adblock شده است، بلاک و مسدود کردن تبلیغات آزار دهنده است. متأسفانه، تبلیغات، یکی از معدود راه های تأمین اعتبار VPN رایگان است، و به ناچار، به کسب یک تجربه کندتر و گیج کننده تر از وب منجر می شود.

  • افزایش خطر بدافزار

یکی از مطالعات اخیر نشان داده است که برخی از وی پی ان های رایگان، حامل بدافزار (Malware)هستند. بدافزار طبق تعریف فرهنگ لغت آکسفورد، نرم افزاری است که به طور ویژه برای ایجاد اختلال، آسیب رساندن یا دسترسی غیرمجاز به سیستم رایانه ای شما طراحی شده است.

با این اوصاف، یک وی پی ان رایگان، دستگاه های شما را مستقیماً در معرض خطر هک قرار می دهد.

  • ارائه ایمیل شما به شرکای تجاری

برخی از VPN های رایگان، معمولاً به آدرس ایمیل شما علاقه مند نیستند، زیرا از آن برای ارسال پیشنهادات یا برقراری ارتباط استفاده می کنند، تا اینکه بخواهند آن را در اختیار کسی قرار دهند. اما اکثر وی پی ان های رایگان، معمولاً شرکای تجاری دارند، به این ترتیب آدرس ایمیل شما را به آنها ارائه می دهند، و شما هرگز افرادی را که چنین جزئیاتی را دریافت می کنند نمی شناسید. و این مسئله خصوصاً در مورد ایمیل های اسپم (هرزنامه)، کریپتو جکینگ (crypto jacking)، فیشینگ و باج افزارها بسیار خطرناک است.

  • مانیتورینگ یا نظارت کردن

VPN رایگانی که در تلاش برای سرقت اطلاعات خصوصی شما نیست، در عوض ممکن است شما را ردیابی کنند. به عنوان مثال Onavo VPN که اکنون منحل شده است، برای گردآوری حیله گرانه اطلاعات و داده ها، جهت اهداف تحقیقاتی و تجاری مورد استفاده قرار می گرفت.

برخی از ارائه دهندگان خدمات وی پی ان رایگان، با جمع آوری و فروش اطلاعات کاربران خود، سود کسب می کنند.

  • مالکیت نامشروع

استفاده از VPN، دستگاه و اطلاعات حساس شما را به شخص ثالث لینک (پیوند) می کند، بنابراین مسئله اعتماد و اطمینان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. متأسفانه، بسیاری از سرویس های VPN رایگان متعلق به فروشندگان قانونی نیستند.

این وی پی ان ها، به جای ایجاد امنیت معنادار در فضای اینترنت، توسط سازمانهای مخربی که قصد سرقت اطلاعات شما را دارند، اداره می گردند.

یافتن بهترین VPN که مناسب با بودجه شما باشد، آسان است

این مسئله یک حقیقت ساده است، که یک VPN پولی، تقریباً همیشه، بهترین راه حل برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی، امنیت و ناشناس بودن شما به صورت آنلاین و در فضای اینترنت است.

اگر شما نیاز به یافتن VPN متناسب با بودجه، دستگاه یا مکان خود داشته باشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم که بهترین راه حل، جهت امنیت در اینترنت را پیدا کنید.